Projecten
Verlangen naar dromenland...
22-09-2010
Weer een project van start! Over fysieke aspecten van
hoogbegaafdheid. We gaan inventariseren welke fysieke aspecten heel speciaal
verbonden zijn met hoogbegaafdheid. We hebben zo al onze vermoedens – en elke
hoogbegaafde heeft er zeker ook wel een paar – maar we willen graag wat
scherper in beeld krijgen hoe de fysieke
kenmerken van hoogbegaafden eruit zien.
We denken dan aan pijnbeleving, medicatie-effecten, allergieën en dergelijke. Daartoe wordt een grote enquête op touw gezet. Binnenkort zal die ook op deze site staan.
Eén probleem hebben we - in samenwerking met een neurologische polikliniek - alvast bij de kop gepakt, namelijk dat van de slaap. Al jaren horen en zien wij dat hoogbegaafden veel problemen met slapen hebben – niet kunnen inslapen, niet kunnen doorslapen, niet uitgerust zijn, nachtenlang als bezetenen in het hoofd in de weer zijn, slaapapneu, night terrors, slaapwandelen etcetera. Ook hebben wij ervaren dat de gebruikelijke slaaptherapieën bij hoogbegaafden vaak niet werken. Maar we weten helemáál niet of dit gewoon óók voor niet-hoogbegaafden geldt. En dat gaan we uitzoeken!
We zijn derhalve op zoek naar hoogbegaafden die aan dit onderzoek willen meewerken. Het zou gaan om een IQ-test, slaapdiagnostiek (door een neuroloog), een vragenlijst en mogelijk een slaaptherapie. Het onderzoek vindt plaats in de slaappoli te Ede (Gelderland). Ben je 18 jaar of ouder en ben je hoogbegaafd (of vermoedt je dat je dat bent) en heb je problemen met slapen (maakt niet uit wat precies) - meld je aan bij het secretariaat van het IHBV (secretariaat@ihbv.nl)!